Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Karotçular Hakkında

İş dünyasında son derece sayısız alternatif var. Bu alternatifler de giderek artıyor. Buna istinaden de yeni yeni ortaya çıkan işlere bağlı olarak insanlara farklı iş alanları doğuyor.

İşte o alanlardan bir tanesi de karot işidir. Karot işine bağlı olarak da karotçu denilen bir kavram ortaya çıkmıştır.

Karot sözcüğü İngilizce bir sözcük ve Türk diline çevrildiğinde havuç anlamına geliyor. İnşaat işi ile ne alaka diye düşünülebilir ama buna bir kavram olarak bakmak gerekiyor.

Yani inşaat işinde havuç biçiminde delme işine karot deniliyor. Binaların kendi içinde betonlarda kesme işlemidir. Mevcut binaların kolonlarında da uygulanır. Bu işin yapılabilmesi için özel olarak üretilen mekanik, elektrik elektronik aksanları olan karot kesme makineleri kullanılır. Bu makineleri kullanan kişilere ise karotçu adı verilir.

Lakin her karot kesme makinesini kullanan kişi karotçu demek değildir. Bu bağlamda çok sayıda karot kesme delme makinesi vardır. Her birinin de kendi içinde bir kullanım özelliği vardır. Bunu bilmek gerekir. Zira karot kesme makineleri özellikli olan makinelerdir. Çok incelikli olarak betonun kesilmesi gerekir. Hassas ve dikkat isteyen konulardır. O yüzden işinde titiz dikkatli donanımlı insanların bu işi yapması gerekir.

Bu işte alınan ücretler yapılan işin süresine göre değişiklik gösterir. Nerede yapılacağı fiyatı belirleyen bir diğer unsurdur. Kişi eğer sabit bir ücret ile çalışıyor ise alacağı maaş ile kendi adına çalışır ise alacağı ücret farklılık gösterir.

Karot işinde keramet tek başına makinede değildir. Zira ne kadar iyi ne kadar kaliteli bir makine olursa olsun bu durum yetmez. Eğer yanlış dikkatsiz hesapsız bir işlem yapılır ise o zaman kesilen ünite sırasında binaya ciddi zararlar verilebilir hatta binanın temelleri yerinden oynayabilir. Bu bağlamda da bu işi yaptırmaya karar verenlerin alanında deneyimli, eğitimli uzman personeller ile çalışmasında fayda vardır. İşin para kısmına bakılmaksızın hizmet alımına gidilmelidir. Son derece spesifik tematik olan bir çalışma olduğu için riske atılma durumu söz konusu değildir. Karotçu mutlaka işinin ehli olmalıdır.

bannerimg3

BİZ GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

Tüm Karot İşleriniz İçin Bizden Teklif Almayı Unutmayın.

manimg

MESAJ GÖNDERİN BİZ SİZİ ARAYALIM