Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Karot Makinesi Kullanan Karotçular

Karot makinesini kullanan karotçular inşaat ortamının tehlikesi, delme, kesme işlemleri sırasında oluşabilecek zararlarını en asgariye indirmekle yükümlüdürler. Betondan numune alırken yapının taşıyıcı kolonlarında işlem yapılmamasını bilecek kadar tecrübe sahibi olmak durumundadırlar. Karot makinesi matkabın yeterli gelmediği zamanlarda kullanılan profesyonel makinelerdir. Örneğin beton duvarda pencere veya kapı açılımlarında, asansör, merdiven boşluklarında, klima, kalorifer, doğalgaz, elektrik, su tesisatları döşenecekse karot makineleri kullanılır.

Karotçu karot ile deldikleri betona zarar vermeden en az hasarla işini tamamlamak zorundadırlar. Karot makinesi ile demir donatılı, donatısız zeminlerde beton delme işlemini sorunsuz, gürültüsüz, çevre kirliliği yaratmadan yaparlar. Titiz çalışması ile en tehlikeli yerde delme işlemi yaparken çıkan tozdan dolayı sorunları bertaraf edebilecek tecrübeli karotçular tehlikeyi de önlemiş olurlar. Beton delme sırasında karotçular karot makinesini doğru sabitlemeden işlem sırasında verilen suyun tazyikinin kararını artan seviyede tutabilecek, elektrik kabloları çıkma ihtimallerine karşı tedbirli olmak zorundadır. Beton, asfalt, derz işlemlerinde karotçular yine titizlikle, çevreye zarar vermeden çalışırlar.

Beton kesme işinde genelde hidrolik yağ ile çalışan hidrolik beton kesme makinesini kullanırlar. Betonu kesmek için öncelikle zemine ray döşenir ve ray üzerine beton kesme aracını yerleştirirler. Daha sonra da elmas uçlu yuvarlak testere bıçağını dikkatli takarak beton kesme işini tamamlarlar. Karotçular bazen de elmas halat ile beton kesme makinesini kullanırlar. Genelde bu seçim çok kalın betonların kesimi için tercih edilir. Karotçular kolonların, kirişlerin, çapraz çubukların, temellerin, su altındaki kazıkları kesme çalışmaları yaparlar. Betonarme yapıların, duvarların ergonomik hale getirilmesinde karot makineleri ile etkin bir görev alırlar. Beton delimi sırasında da karot makinesinin motoru, elmas uçlara sahip kovanı ile pürüzsüz ve açılı işlem yaparlar.

bannerimg3

BİZ GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

Tüm Karot İşleriniz İçin Bizden Teklif Almayı Unutmayın.

manimg

MESAJ GÖNDERİN BİZ SİZİ ARAYALIM