Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Karot Hizmeti Veren Firmalar

Günümüzde inşaat sektörünün hızla gelişmesi, özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde inşaat sektöründeki hızlı atılımların olması, belli meslek dallarını da daha fazla aranır hale getirmiştir. Özellikle kentsel dönüşüm ve depreme dayanıksız yapıların tespiti konusunda çalışmalar daha da yoğunlaşmakta ve nitelikli iş gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Karotçuluk, son zamanlarda aranan mesleklerden bir haline gelmiş ve bu alanda iş arayanların iş bulma şansı özellikle büyük şehirlerde daha da artış göstermiştir. Aynı zamanda inşaat sektörünün en zaman alıcı, uğraştırıcı alanı da karotçuluk olarak belirtilmektedir.

Betondan numune almak, insan gücüyle oldukça meşakatli ve zaman isteyen bir işlemdir. Bunu yapana makineler, karot makinesi, bu iş yapan uzmanlara da 'karotçu' adıyla bilinir. Karot makineleri, bugün çok amaçlı olarak kullanılmaktadır. Dolayısıyla, karotçuların geniş çalışma alanları vardır. Karot testi için numune alma, beton delme ve beton kesme çalışmaları, karotçular tarafından yapılmaktadır. Yaşadığınız yapıyla ilgili bir sorununuz bulunuyorsa, yapıya dayanıklılık testi yaptırmak isterseniz, bir sütundan karotçular tarafından makinelerle numune alınıp, test yapılabilmektedir. Bu meslek, inşaat sektörü için, hiç şüphesiz en önemli iş gruplarından biridir. Karot makinelerini kullanmayı bilen karotçular olmadığında, büyük sorunlar ortaya çıkmaktadır. Beton kesme, delme, betondan parça alma işlemleri hassasiyet ve belli bir bilgi ve ustalık istediği için, herkesin karot makinesi kullanabilme durumu yoktur. Makineyi kullanırken bir cm dahi kaydırmak, yanlış işleme sebep olmaktadır. Her yapabilirim diyenin bunu yapabilmesi de mümkün değildir. Bu işi yapabilmek ve karotçu olabilmek için öncelikle bunun eğitimini mutlaka almak gerekir. Bu eğitimleri belli firmalar verebilmekte ve ücretli ya da ücretsiz eğitimler sonucunda karot sertifikası alınmaktadır.

Karot hizmeti veren firmalar, beton kırma, delme ve kesme işlemlerinin daha kolay yapılması için, iyi bir ekiple insanlara hizmet vermek durumundadır. Bu anlamda en önemli konuların başında, bu işlemlerin daha kısa sürede ve daha zahmetsiz şekilde yapılabilmesidir. Karot işinde uzmanlaşmış kişiler için, hata payı sıfıra yakın ve sıfır şeklinde bitirilmektedir. Karot makineleri ile yapılardaki problemler çözüme kavuşmaktadır. Karotçuların sistemli çalışması, bu açıdan güvenli bir yolda çalışmayı sağlamaktadır. Binaların kontrollerinin ise daha sağlıklı ve konforlu şekilde yapılmasında etkili olmaktadır. 

bannerimg3

BİZ GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

Tüm Karot İşleriniz İçin Bizden Teklif Almayı Unutmayın.

manimg

MESAJ GÖNDERİN BİZ SİZİ ARAYALIM