Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

İstanbul Karotçu

   Karot makinesi ilk olarak Almanlar tarafından betondan numune almak için araştırmalar sonucunda  icat edilmiştir. Bu makine ile beton, silindir şeklinde delinerek, silindir içerisinde kalan ve havuca benzeyen beton çıkarılır. Yurt dışında kullanılmaya başlanan bu metod, ülkemizde betona şekil verme işlemlerinde kullanılmıştır. İnşaat sektörüne getirdiği yeniliklerden biri olan karot makineleri, profesyonel olarak beton delme işlemini gerçekleştirdiği için, günümüzde inşaat sektörünün vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Bu metodu karot makineleriyle yapan kişilere karotçu denilmektedir. İstanbul karotçu

   Karot, kalorifer tesisatı, baca delikleri, kapı-pencere, klima, asansör-merdiven  boşluğu açılımları, doğalgaz tesisatı delikleri ve benzeri demirli-demirsiz her türlü betonarme binada yapılacak tadilat işlemlerinde kısa sürede sorunsuz bir şekilde işinizi halletmenize yarayan bir teknolojidir. Karot kullanımı büyük bir titizlik ve emek isteyen bir iştir. Karot makinesinin ucuna takılan silindir şeklindeki delme aparatının ucu elmastır. Elmas, çok sert ve sağlam bir malzeme olduğu için, doğal taş, demir, beton, tuğla, fayans delimlerinde kullanılır. Elmas uçlu karot uçları çok pahalıdır. İyi bir usta her çeşit ve boyda karot ucunu elinde bulundurmalıdır. Karotçuluk, deneyimle olgunlaşan bir iş koludur. Deneyimsiz karotçular karot delme ve ya kesme işlemi sırasında hem kendilerine hem işlem uyguladıkları betona zarar verebilirler. Bu zararların sonradan telafisi oldukça güçtür. Hem maddi hem de manevi açıdan zor durumda kalmamak adına, bu işlemlerin deneyimli karotçular tarafından gerçekleştirilmesi talep edilmektedir.

İstanbul Karotçu

   Bir kişinin karotçu olabilmesi için, eğitim alması ve iyi bir ustanın yanında bol bol pratik yapması şarttır. Bu eğitim esnasında yapının nerelerinde tehlikeler var, yapının taşıyıcı  kolonlarında işlem yapılabilir mi gibi konular öğretilmektedir. Karot özellikle inşaatlarda kullanıldığı için tehlikeli bölge olarak kabul edilir ve tehlikeleri karotçu olacak kişinin bilmesi gerekir. İyi bir ustanın yanında tecrübe sahibi olması gerekir çünkü inşaat ortamında neyle ne zaman karşılaşılacağı ancak tecrübe sahibi olarak tahmin edilebilir. Bu aşamalardan sonra karotçu olacak kişi sahaya çıkarak karotçuluk yapabilir.

bannerimg3

BİZ GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

Tüm Karot İşleriniz İçin Bizden Teklif Almayı Unutmayın.

manimg

MESAJ GÖNDERİN BİZ SİZİ ARAYALIM