Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Güçlü Karot Makineleri

Karot makineleri ilkel yöntemlerden uzak, teknolojik, geliştirilmiş matkaplardır. Matkaptan daha güçlü motoru olan karot makineleriyle beton delme, kesme, beton çürütme, numune alma gibi işlemler yapılır. Karot makinelerini kullanan karotçular, özel eğitim gören, sertifikaları olan, güvenlik şartlarına uyarak çalışan kişilerdir. Betonu delerek şekil verme kapasitesine sahip karotçular inşaat sektörünün önemli bir parçasıdır.

Karot makinelerinin elmas uçlarını yapılacak işlere göre belirlerler. Bu takılan uçlar kovan olarak da bilinir. Karot makinelerinin uçları silindir şekilde delme işlemi yapması için özel olarak tasarlanmışlardır. Farklı genişliklerde uçların seçimi karotçular tarafından yapılır. Karotçular beton delme işleminde titreşimsiz, zedeleme, çatlama oluşturmadan istenilen ölçülerde çap ve ölçülerde kesme işlemlerini tamamlarlar. Darbeli matkaba benzeyen karot makinesi ile karotçular ustalıkla işlerini tamamlarlar. Tecrübesiz karotçular yanlış bir uç taktıklarında betonun zedelenmesine ve hasarlar meydana gelmesine sebep olabilirler. Karotçular karot makinesi ile kısa zamanda istenilen işlemi yaparak zamandan da tasarruf sağlarlar. Pis, temiz su giderlerinde, asansör, merdiven boşluklarında, havalandırma, doğalgaz, kalorifer, baca açma, kapı, pencere açılımlarında kullanılan karot makineleri ile bina güçlendirme çalışmaları da yapılabilir. Demirli, demirsiz her türlü betonarme binalarda karotçular ihtiyaç duyulan tüm işlemleri tamamlarlar. Karotçular betondan istenilen çapta büyüklükte blok çıkarma işlemleri beton kesen uçları ile karot makinesiyle yaparlar. Karot sehpası ile makineyi sabit tutturarak karot makinesinin ucunun dönmesi sırasında titreşim yapmadan tam istenilen yerden delinmesi sağlarlar.

Karotçular karot sehpasını yapılacak işleme göre bazen duvara, bazen de zemine monte eder. Herhangi bir kaymaya sebebiyet vermeden beton kesme ve delme işlemini güvenilir bir şekilde titizlikle çalışırlar. Konusunda eğitimli olan karotçular çevreye ve yaptıkları işlere zarar vermeden çalışırlar.Yapıların ömrünü kısaltmadan, güvenlik zayifeti oluşturmadan iş yaparlar.   

                                                                     

 

bannerimg3

BİZ GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

Tüm Karot İşleriniz İçin Bizden Teklif Almayı Unutmayın.

manimg

MESAJ GÖNDERİN BİZ SİZİ ARAYALIM