Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Edirne Karotçu

 

Karot makineleri inşaat sektöründe özellikle de büyük inşaatlarla uğraşan yerlerde sıklıkla kullanılan bir numune alma ve yer şekillendirme makinesidir. Hem küçük hem de büyük inşaatlarda karot makinelerine ihtiyaç duyulur. Kolondan numune alınması gerektiği yerlerde, duvarda bir buvat açılması gerektiğinde veya asansör boşluğu oluşturulmak istenildiğinde karot makinelerine ihtiyaç duyulur. Elbette bu karot makinesini iyi kullanan kişilere de makine kadar ihtiyaç vardır. Herkes karot makinesini kullanamaz. Karotçu ne iş yapar merak ediyorsanız, karot makinesini iyi bir şekilde kullanır, ölçü alınacak yerleri belirler, buralarda sıfır hata ile belirtilen işlemleri tamamlar. Asıl olan makineyi kullanmak değil, yapılan inşaatta herhangi bir sorun oluşturmadan işi tamamlamaktır. Edirne Karotçu

                Karotçuluk eğlenceli olduğu kadar risk de teşkil edebilmektedir. Özellikle de büyük işler yapılacaksa buralarda risk daha fazladır. Yapılacak olan çok küçük bir hata bile sonuçlarının büyük olmasına sebebiyet verebilir. Bu sebeple de karotçu olmak için iyi bir eğitimden geçmiş olmanız gerekmektedir. Bildiğiniz gibi inşaat sektörünün en çok aranan elemanlarından olan karotçular iyi maaşla çalışmaktadırlar. Elbette ki bu durum inşaat bölgesine ve şirketin büyüklüğüne göre de değişebilir. Yaklaşık olarak asgari ücretin üzerinde maaş alan karotçular, mesailerle beraber 4 bin tlyi bulan bir maaş alabilirler. Karotçu eğitimleri çalışma ve güvenlik bakanlığı tarafından verilmektedir. Bu eğitimlere katılanlar eğitim sonunda bir sınava tabi tutulurlar. Sınavda başarı sağlayan kişiere paraları iade edilir. Kurs başvurularında çok fazla olmaksızın bir ücret talep edilmektedir. Herkes karotçu olmak için başvuru yapabilir. Ama arzu edersiniz ki herkes sınavda gerekli olan başarıyı göstermeyebilir. Karotçu yaşı 18 den büyük olmak zorundadır. 18 yaşından küçükler yasal olarak inşaatlarda sigortalı olarak çalışamazlar.

                Karot makinesinin kullanıldığı yerler farklılık gösterebilir. Bazı inşaatlarda sadece kolonlardan numune almak ve elektrik buvatlarını açmak için karot makinesi kullanılırken daha büyük işlerde karot makinesi ile asansör boşluğu oluşturmanız da beklenebilir. Tabii ki yeni başlayan kişiler için ağır işler verilmez. Küçük işlerden başlayarak alanında aranan kişi olabilirsiniz.   

bannerimg3

BİZ GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

Tüm Karot İşleriniz İçin Bizden Teklif Almayı Unutmayın.

manimg

MESAJ GÖNDERİN BİZ SİZİ ARAYALIM