Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Çorlu Karotçu

Karot makineleri ile yapılan işin havucu sökme işlemine benzetildiğinden dolayı havuç adını alır. Bu makineyi kullanan karotçuların ise hassas ve dikkatli çalışmalar için öncelikle iyi bir eğitimden geçmiş olmaları gerekir. Betonun silindir şekilde delinmesinde, beton kesme işlemlerinde karotçular başlıca görevi üstlenirler. Karotçuların çalışma alanları oldukça geniştir.  Çorlu Karotçu

Karot makinesi ile numune alarak test yapılması, beton delme, asfalt kesme gibi işlemleri yaparlar. Deprem riski taşıyan binaların depremde ne kadar zarar alacağının, yıkılıp yıkılmayacağının önceden belirlenmesi için dayanıklılık testi yapılır, numune alınır. Karot numunesi taşıyıcı elemanların taşıma gücünü en az etkileyecek yerlerden seçilir. Donatı testi yapılan kolonda 10 santimetre çapında 20, 25 santimetre uzunluğunda beton numunesi alınır. Karot alınan kolonlarda boşluklar daha sonra epoksi ile doldurulur. Binanın bir sütunundan titizlikle alınan numunenin laboratuvar koşullarında testi yapılarak bina hakkında son karar verilir. Karotçu operatörler karot makinelerinin yapılacak işlere göre uçlarını değiştirirler. 
Örneğin delme işleminde karotlarda uçta kullandıkları su ısınan ucu soğutmak içindir. Karotçu beton delme işleminin yapılacağı karotu zemine veya duvara destekleri aracılığı ile tutturur. Makinenin açısına göre betonu deler. Bu uygulama sırasında dikkatli ve incelikli çalışılması zorunluluğu vardır; aksi halde betonun zarar görmesine neden olabilir. 

Karotçular karot makineleri ile eski zamanlarda olduğu gibi uzun zaman harcamadan işlemi bitirirler. Böylelikle hem kısa sürede hem de maddi açıdan tasarruf sağlanır. İnşaat sektörünün betona şekil verilmesi amacı ile kullanılan karot makineleri sektörün en aranan ihtiyacı haline gelmiştir. Karotçular asansör, aspiratör, klima, doğal gaz tesisatı, kalorifer, baca açma, merdiven boşluğu, perde beton kesimlerinde pencere ve kapı açılımları, elektrik ve su tesisatı gibi alanlarda çalışırlar. Çorlu karotçu karot makineleri ile çalışırken çevre kirliliğine yol açmaz, yapıların hasar görmesine engel olur.

bannerimg3

BİZ GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

Tüm Karot İşleriniz İçin Bizden Teklif Almayı Unutmayın.

manimg

MESAJ GÖNDERİN BİZ SİZİ ARAYALIM