Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Çanakkale Karotçu

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte inşaat sektörü de hızla değişim ve gelişim göstermeye başlamış durumdadır. Beton kesimi de, inşaat sektöründe önemli olduğundan dolayı, kaliteli beton kesim çalışması, son teknolojik aletler kullanılarak yapılmaktadır. Değişik yöntemler kullanılarak, beton kesme yapılabilmektedir. Bu konuda hangi yöntemin kullanılacağı yapılacak keşiften sonra belirlenmektedir. Yüzeyi analiz etmeden, beton kesme işlemi uygulanmaz. Firma gelir ve beton kesilecek yüzeyi inceler. Kısa süre içerisinde, beton kesme işlemi bu şekilde uygulanır. Çanakkale Karotçu

Son dönemde, yapıların beton kesme makineleri ile yapılması, inşaat alanlarında gün geçtikçe artış göstermektedir. Betonda çatlak oluşturmamak, titreşim olmaması ve çevrede bulunan diğer yapıların zarar görmemesi, profesyonel ve doğru bir çalışma sistemi uygulandığını göstermektedir. Beton kesmenin yapıldığı yerler, merdiven ve duvar kesimi, derz kesme, kapı, döşeme, pencere kesme işlemleridir. Beton kesmede, beton kesme makinesinin önemi kadar, makineyi kullanan operatörün de önemi vardır. Kesilecek bölge belirlenir ve buna göre, kesim makinesi belirlenir ve kesilecek bölgeye göre, makine seçildikten sonra, makinenin çalışma prensibini, püf noktalarını, makinenin nasıl doğru kullanılacağını, bir operatörün çalışması doğrultusunda yönetmek mümkündür. Operatör, deneyim ve bilgi konusunda yeterliliğe sahip değilse, kaliteli bir kesimin ortaya çıkması mümkün değildir.

Bu yönüyle, hem son teknolojik makineler kullanılarak hem de uzman operatörler tarafından bu makineler yönetilmesiyle, tahribat oluşmadan ve pürüz oluşmadan beton kesme işlemi yapılabilmektedir. Operatörün öncelikle can güvenliği sağlanmalı, daha sonra çevredeki diğer canlıların varsa can güvenliğinin oluşturulması önemlidir. Temiz çalışma sağlamak için, etrafa çamur ve pislik sıçratmadan, tüm önlemlerin alınması gerekir.

Günümüzde birden fazla beton kesme makinesi çeşidi bulunmaktadır. Hidrolik, halatlı, el kesme ve derz makineleri, beton kesme makineleri olarak kullanılmaktadır. Bu makinelerle, yapıya hiçbir zarar vermeden, kolon kesme işlemi yapılabilir. Çanakkale Karotçu perde beton kesme işlemleri, yine duvar ve betonlarda, boşluk açmak için kullanılan beton kesme işlemidir. Bu kesme yönteminde de, perde beton kesme makinelerinde, perde beton kesme bıçağı kullanılmaktadır. Genelde yıkım işlemlerinde yaygın kullanılan bir yöntemdir. Beton kesme işlemleri, 50 cm kadar yatay ve dikey yerlerde yapılmaktadır. 

bannerimg3

BİZ GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

Tüm Karot İşleriniz İçin Bizden Teklif Almayı Unutmayın.

manimg

MESAJ GÖNDERİN BİZ SİZİ ARAYALIM