Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Bursa Karotçu

Karotçular karot makinelerini dikkatle kullanarak örneğin kesim yapacaksa beton kesimde kullanılacak makinenin saptanması, uçlarının takılması ve çalıştırılmasından sorumlu konusunda eğitimli uzman kişilerdir. Demir donatılı, demir donatısız betonlarda herhangi bir titreşime izin vermeden hasarsız, tahribatsız yatay, dikey 180 derece açı, 50 santimetre kalınlığında betonu hidrolik güç teknolojisi ile kesmektedir.Bursa karotçu

Yüzeye zarar vermeksizin yapılan bu işlemde karotçu düzgün kesme işlemini yapar, gerekirse kırar veya vinç ile naklini gerçekleştirir. Kazık çakma yönteminde ise çakma kazıklar karot makinesi ile karotçular tarafından çakılır. Düşey ve yatay yükleri taşımak amacı ile zemin içerisinde sürekliliği gözlenen belirli bir kesite sahip rijit yapısal elemanların darbe, titreşim, itme yöntemi ile yerleştirilmesi işlemidir. Karotçu kazık çakma yöntemi ile inşa ettiği zeminin bakımlı, çürümemiş olmasına dikkat etmelidir.  Karotçu isteğe bağlı olarak şablonla beton delme uygulamasını hatasız yapar. Betonun tam merkezi saptanan bu işlemi karotçu yine titreşim yapmadan ve çevreye zarar vermeden gerçekleştirir.

Binanın dayanıklılığı sürdürülemiyorsa, çürüme tespit edildiyse ve deprem riski taşıyorsa binanın kolonundan parça kesilerek numune alınıp laboratuvara gönderilir. Laboratuvar sonucu da olumsuz çıktığında karotçunun görevi daha da ağırlaşır. Kontrollü bina yıkımı mühendis eşliğinde gerçekleştirir. Fakat sonuç olumlu çıkarsa bu defa da binanın dayanıklılığını artırmak için binaya kuvvetli bir bağlantı yapılmasını sağlar.

Gerekli bulon çapında bir miktar büyük bir delik açılır, epoksi reçinesi veya kimyasal malzeme uygulanır. Karotçular ev ve iş yerleri gibi yapı topluluklarının deprem ve benzeri doğal afetlerde doğayı tehdit edecek bir ortam oluşturmaması için ustalık gerektiren beton güçlendirme ile biraz daha sağlam olmasını sağlar ve tehdit unsuru olmaktan çıkarır. Bursa karotçu  beton kesme işleminde ise yol yapımları sırasında kanalizasyon açma, su tesisatı, elektrik tesisatı gibi döşeme işlemlerinde karotla işlem yapar.

bannerimg3

BİZ GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

Tüm Karot İşleriniz İçin Bizden Teklif Almayı Unutmayın.

manimg

MESAJ GÖNDERİN BİZ SİZİ ARAYALIM