Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Betondan Numune Almak

Betonun kalitesinin denetlenmesi, değerlendirilmesi, numuneler alınması, numunelerin değerlendirilmesi işlemine karot deniyor. Bu işlemler yapılırken karot makineleri sertleşmiş betondan ıslak veya kuru metotlarla kesme işlemleriyle numune alınımı sağlanıyor.  Karot makinelerini kullanan karotcular işinin ehli, eğitimden geçmiş kişilerden oluşuyor.  Betondan Numune Almak

Karotcular karotu alırken öncelikle taşıyıcı elemanlara hasar vermemeyi dikkate alırlar. Karotcular karot numunelerini taşıyıcı elemanların taşıma gücünü en az etkileyecek yerleri öncelikle tespit ettikten sonra ise başlarlar. Alınan numuneler  laboratuvara  gönderilerek  incelemeye  alınır. Karotcular çalışacakları alanda su, telefon gibi tesisatların geçip geçmediğini kontrol ederler.  Karot makinesini de kullanırken yapacağı işleme göre karot makinesinin ucunu değiştirerek kullanırlar.  
Makineyi çalıştırırken karotcular verilen su ve betonu keserken ortaya çıkan parçaları temizlemekle sorumludur. Her çapta beton kesme işleminde teknolojik cihazlarla sıfır vibrasyonla betona zarar vermeden çalışırlar.  Her türlü emniyet tedbirlerini alarak, karotcular hem riske girmezler, hem de yapılan işin kalitesini belirlerler.  

Karotcular sadece betondan numune almak değil beton delme, kesme, bina yıkımı işlemlerinde görev alırlar. Karotcu karot numuneleri ile binalarda istenmeyen fazlalıkları, beğenilmeyen bölümleri ortadan kaldırırlar.  Bu işlemleri yaparken de çevreyi gürültü kirliliği ile rahatsız etmeden, binaya zarar vermeden yaparlar. Beton delme müşterinin isteğine göre çap, ebatlarda ve ölçülerde duvar, yer gibi zeminleri karot makinelerini sabitleyerek delme işlemini tamamlarlar. Beton kırmada ise zemin ve duvarlar teknolojik karot makineleri sayesinde müşterinin isteğine göre kırma işlemini gerçekleştirirler.    

Karotcular betonda pencere veya kapı açılımlarını titreşimsiz karot makineleri ile gerçekleştirirler. Kalorifer, doğal gaz, su ve elektrik tesisatı gibi işlemlerinde de usta karotcular çağrılarak en uygun yöntemlerle çalışma yapması istenir. Binalardaki şekillendirmeler, yıkım işlerinde oldukça hassas çalışarak çevre kirliliğine yol açmazlar.  

bannerimg3

BİZ GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

Tüm Karot İşleriniz İçin Bizden Teklif Almayı Unutmayın.

manimg

MESAJ GÖNDERİN BİZ SİZİ ARAYALIM