Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Balıkesir Karotçu

 

Karot kelime anlamı olarak bakıldığı zaman havuç demektir. İnşaat sektöründe ise havuca benzeyen numunelerin betondan alınması veya silindir şeklinde delme işlemlerinin yapılmasına karot denilmektedir. Balıkesir karot işlemleri karot makinesi ile yapılmaktadır. Bu makine farklı ağızlara sahip olup, istenilen farklı şekillerde numunelerin alınmasında kolaylık sağlamaktadır.

Balıkesir karotçu ne demek sorusunun cevabı ise karot makinesini iyi bir şekilde kullanan kişi olduğunu söyleyebiliriz. Karot makinesini eğitimini kullanabilme eğitimini almış veya almadan da iyi bir şekilde kullanabilen kişilere karotçu denilmektedir. Karotçulara büyük inşaat şirketlerinde çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. İnşaat sektörünün gelişmiş olduğu her yerde karotçular kolaylıkla iş bulabilirler.

                Balıkesir karotçu iş alanları sadece inşaat firmaları ile sınırlı değildir. Eğer kendinize ait olan bir karot makineniz varsa sizlere gelen şahsi işleri de değerlendirerek iyi kazançlar sağlayabilirsiniz. Karotçu fiyatları yapılacak olan işin niteliğine ve kullanılacak olan makineye göre değişebilir. Eğer apartman boşluğu yapmak gibi çok işlevli bir talebiniz varsa bu işlem sizlere çok pahalıya mal olacaktır. Çünkü bu işi yapabilmek için gelişmiş özelliklerdeki karot makinelerine ihtiyaç vardır.

              Gelişmiş özelliklerdeki karot makinelerinin fiyatları ise 25.000 tlden başlamaktadır. Yani kısaca karot makinesi ile ne kadar gelişmiş işler yapılabiliyorsa fiyatı da o kadar fazla olmaktadır. Uygun fiyata da çok rahat karot makinesi bulabilirsiniz. Özellikle de ikinci el inşaat makineleri satan yerlerden basit özelliklerdeki bir karot makinesini yaklaşık olarak 2.000 tlye satın alabilirsiniz. Ucuz makinelerle de birçok farklı iş yapılabilmektedir.

                Karotçuluk eğitimleri seviyelere göre farklılık göstermektedir. Bu eğitimleri alabilmek için sizlere en yakın iş kursları veren yerlere başvuru yapmanız gerekmektedir. Son zamanlarda getirilen yasa ile inşaatta alanınız ile ilgili belgeniz yoksa o işi yapmanıza izin verilmemektedir. Bu sebeple de belge alınması zorunlu hale getirilmiştir. Bu belgeyi farklı kurumlardan temin edebilirsiniz. Devlet tarafından belirli bir ücret karşılığında belge alabilmek için öncelikli olarak gerekli olan eğitimleri tamamlamış olmanız gerekiyor. Daha sonra sizden istenen yaptırımları uygulayarak başarılı olduğunuz taktirde bu belgeyi almaya hak kazanabilirsiniz.

bannerimg3

BİZ GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

Tüm Karot İşleriniz İçin Bizden Teklif Almayı Unutmayın.

manimg

MESAJ GÖNDERİN BİZ SİZİ ARAYALIM