Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Aksaray Karotçu

İlk çalışmaları Almanlar tarafından yapılıp, betondan numune almak için yapılan işlemler karot çalışmalarıdır. Tadilat, kırım, yıkım çalışmaları, bina içi  düzenlemeler, çevre düzenlemeleri, karot çalışmaları adı altında toplanmaktadır. Karot makinesi olarak adlandırılan makine de Almanlar tarafından icat edilmiştir. Makineyle, beton silindir şeklinde delinir ve kalan havuç şeklindeki parça İngilizce kelime anlamında 'karot' yani havuçtan yola çıkılarak isim almıştır. Bu işi yapan, bu makineyi kullanan elemanlar da 'karotçu' olarak bilinir.

Aksaray Karotçu, mutlaka bilgi ve tecrübe sahibi olmalıdır. Bir binanın su, doğal gaz ve elektrik hattının nereden geçeceğini mutlaka bilmelidir. Beton delme ve kesme işlemlerinde bu konuda sorun çıkma ihtimalini mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. İş güvenliği konusunda mutlaka eğitim almış olmalıdır. Eğitimli karotçulardan oluşan firmalar, personeline gereken eğitimi vermektedir. Bu zaten bir zorunluluktur. İşine tam anlamıyla bir emniyet sağladıktan sonra başlamalı ve gereken önlemleri çalışmaları süresince almalıdır. Aksaray Karotçular bir de, kesme cihazlarının kesemediği kalın olan betonlarda halatlı kesim uygulaması yapmaktadır. 40 CM üstü kalınlıktaki betonlar, halatlı kesim uygulamasıyla kesilmektedir. Karot operatörleri, her çapta betonu delme kesme konusunda uzmanlaşmış kişilerden oluşmaktadır. İstenilen her yerde, istenilen derinlikte çalışama yapabilir ve bunu sıfır hatayla yapabilmektedir. Bu iş, inşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte çok fazla gündeme gelmiş, aynı zamanda da dikkatli ve özenli yapılması gereken bir iş olarak görülmektedir. Aksi takdirde binaların zarar görmesi ve insanların yaşam alanlarının eski sağlamlığının gidebilmesi gibi durumlarla karşılaşılabilir. Sıfır vibrasyon ve hasarsız çalışma bu konuda en dikkat edilmesi gerekenlerin başında yer almaktadır. Karot makineleri, kumanda ile kontrol edilmekte olup, bu makinelerle insan hatasının sıfıra indirilmesi amaçlanmaktadır. İşlemlerin hem hızlı hem de kısa sürede bitirilmesi için karotçulara ihtiyaç duyulmaktadır. Karotçu firmalar, ihtiyaç duyduğunuzda size bir telefon ve internet kadar yakın olmakla birlikte, öncelikle ücretsiz keşif yapmaktadır. Sonrasında fiyat teklifi vermekte ve operatörlerini göndererek çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Diğer yöntemlere nazaran daha da ekonomiktir. Bu firmalarla çalışıldığında hem işçilikten hem de zamandan tasarruf sağlamış olursunuz . Aynı zamanda yapılan işte estetik görünür. 

bannerimg3

BİZ GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

Tüm Karot İşleriniz İçin Bizden Teklif Almayı Unutmayın.

manimg

MESAJ GÖNDERİN BİZ SİZİ ARAYALIM